Tam ma nedostanete...

Autor: Ladislav Čúzy | 14.7.2010 o 21:27 | Karma článku: 4,64 | Prečítané:  616x

Facebook, Twittter, Badoo a tak ďalej...

Už aspoň pol roka ma rôzni kamaráti prehovárajú na to aby som sa registroval na facebook.
Ale už pol roka sa to nikomu nepodarilo. Neregistrujem sa na facebook.
Po prvé, neverím mu. Teda, lepšie povedané, neverím tým ľuďom čo stoja za tým, pretože (neoverená informácia) vraj vláda USA (a nielen tá) má prístup k informáciam z neho kvôli hľadaniu teroristov (ktorí aj tak možno neexistujú).
Po druhé... načo by mi to vlastne bolo??? Aby som mohol ľahko a rýchlo kontaktovať rôznych ľudí? Myslím, že mi na to stačí pevná linka, mobil, IP telefón, mail, ICQ (to preferujem najviac). Potrebujem to? Nie.
No a napokon tu jestvujú rôzne škaredé skúsenosti súvisiace s facebookom. Jeden spolužiak zo školy sa registroval len kvôli jednej osobe. Avšak na o pár dní mal 400 žiadostí o pridanie priateľa. Tým to však neskončilo. Prišli ďalšie žiadosti. Dakto mi povedal, že sa z facebooku odhlásil preto, že už mu bolo naozaj otravné ignorovať toľko ľudí... Iná perlička hovorí o jednom izraelskom vojakovi. Izraelská armáda si potrpí na utajovanie.  On však deň pred istou misou písal o nej niekomu na facebooku. Keďže to vyšlo von, strhol sa strašný chaos a celá misia musela byť zrušená. Napokon skúsenosť jednej mojej veľmi dobrej kamarátky je tiež nie zrovna pekná. Zistila, že pridaním si priateľa niekedy všetko končí a tí ľudia (s ktorými sa stretla po dlhom čase) neprehodia ani pár viet, nie sú prakticky v kontakte, len sa pozorujú akoby boli v dákom divadle... Okrem toho, prináša to podľa nej aj veliké problémy v prípade, že na facebooku sú partneri a aspoň jeden z nich je žiarlivý. Môže to viesť (chtiac/nechtiac) k mnohým nedorozumeniam.
Pre zamestnaných môže byť aj veľmi nepríjemné, že ich môže šéf pozorovať na facebooku.
Skrátka, doteraz ma nikto neprehovoril na facebook a podobné veci, a nepredpokladám, že sa tak aj stane. Kto ma chce kontaktovať, má na výber viacero prostriedkov, ktoré som menoval...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bez lockdownu budú ťažké Vianoce, varujú niektorí experti

Nemocnice sa plnia, trend nie je dobrý, hovoria.

Dobré ráno

Dobré ráno: Máme polarizovanú spoločnosť, komunikácia premiéra ju prehlbuje

Ľudia sú frustrovaní, hovorí Hřích.

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.


Už ste čítali?