Sláva priamej demokracií!

Autor: Ladislav Čúzy | 4.7.2010 o 14:08 | Karma článku: 4,55 | Prečítané:  491x

Budeme mať referendum. To je ono!

Nevolil som SaS, nepáčia sa mi ich mnohé liberálne myšlienky, ale k tomuto úspechu gratulujem pánovi Sulíkovi. Petíciu za referendum som odpísal, keď som išiel Trnavou a nejakí dobrovoľníci strany tam mali stánok a zberali podpisy. Pozrel som si, o čo sa má jednať a po krátkom uvažovaní som ho podpísal, aj keď som pochyboval, že sa to podarí.
A podarilo sa. Veľmi ma teší, že to referendum bude. Je to jeden z pozastatkov priamej (gréckej) demokracie, v ktorej ľudia sami rozhodovali o politike a nie tí, ktorých si zvolili.
Niektorí hovoria, že je to zbytočné, pretože 4 z bodov sú v programe strany. Viem, že sú tam... Je tam aj zrušenie poslaneckej imunity (konečne!). Popravde, neverím, že v parlamente by to schválili. Za minulé vlády boli už minimálne 4 pokusy zrušiť/obmedziť poslaneckú imunitu (zdá sa mi, že niektoré predkladal Lipšic) a ani raz nebola schválená... Nestačí čo politici hovoria, treba si pozrieť ich hlasovanie- http://www.nrsr.sk/   (tam to už nájdete)
Každý sa predsa chce mať dobre, úprimne si odpovedzte, keby vám ponúkali imunitu len tak zadarmo a mohli by ste si robiť čo chcete, nevyhovovalo by vám to? Chceli by ste sa toho len tak zriecť pretože je to NESPRAVODLIVÉ? Možno vy čestnejší občania ešte áno, ale pocit moci dokáže človeka neuveriteľne opantať...
Toto referendum považujem za víťazstvo vôle ľudu. Pretože poslanci ktorých sme volili nerozhodujú vždy podľa skutočnej vôle ľudu. Grécka priama demokracia bola skvelá... Jediná škoda je, že dneska je už neuskutočniteľná vo väčšine prípadov. Ale teší ma tento menší úspech (i keď by som privítal, keby aj o pôžičke Grécku mohli rozhodnúť ľudia).
Každopádne, už sa na to teším aby som si spravil voľno a zahlasoval (i keď tie voľby cez internet sa mi zdajú troška neisté). Myslím, že aj keď to referendum nie je zadarmo, stojí to za to! Kiež by ich bolo viac, nech sa nezabúda, že moc pochádza od občana.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bez lockdownu budú ťažké Vianoce, varujú niektorí experti

Nemocnice sa plnia, trend nie je dobrý, hovoria.

Dobré ráno

Dobré ráno: Máme polarizovanú spoločnosť, komunikácia premiéra ju prehlbuje

Ľudia sú frustrovaní, hovorí Hřích.

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.


Už ste čítali?