Právo na vraždu?

Autor: Ladislav Čúzy | 25.3.2010 o 17:05 | (upravené 25.3.2010 o 17:38) Karma článku: 6,64 | Prečítané:  534x

Dnes je deň počatého dieťata. Na vyjadrenie svojho postoja za život nosia ľudia biele stužky...

Pamätám sa aké kontroverzné postoje vyvolala kampaň s billboardmi, na ktorých boli zobrazené deti po potrate. Ej, aká zúrivosť sa objavila, obvinenia z fanatizmus, z propagovania násila, škodlivého vplyvu na psychiku apod.
Nedávno som bol na dlhšej ceste a videl som mnoho výrazne sexuálne podfarbených reklám, dokonca reklamu na prostriedok na získanie lepšej erekcie. Neviem o tom, že by sa nad týmito reklamami vôbec niekto pohoršoval! Nikto sa nepohoršuje nad tým, že v TV sú filmy zobrazujúce pseudohrdinov, ktorí idú aj cez mŕtvoly len aby dosiahli nejaký svoj ciel, nikto sa nepohoršuje nad tým, koľko je tam zvrhlých scén, dvojzmyselností, násilia, uctievanie ľudí, ktorí sú akože celebrity (ale ja by som skôr povedal celevriti).
Myslím, že aj toto je dôvodom na taký negatívny postoj k protipotratovým vyjadreniam. Inšpirujeme sa často týmito pseudohrdinami a skríži nám plány malý, neviný človiečik. Vznikol možno len nehodou/náhodou, omylom, dakomu sa "pošmyklo..." Ale čo teraz? Ak si chceme urobiť dobrú kariéru a mať sa fajn, nesmie nám nikto skrížiť plány, ani tento človiečik. Tak ho zabijeme... Veď aj tak to bude lepšie! Hlavne pre nás, že? Čo sa deje s dieťaťom však dosť žien ani netuší. Dieťa je buď rozsekané na kúsky, rozmliaždené, potrhané, alebo zahubené v solnom roztoku.
Je to úmyselné zabitie človeka. Napriek tomu ho náš zákon dovoluje (ech, kultúra smrti...). Zvláštne toto delenie na mesiace a týždne, odkedy to už vražda oficiálne nie je. Kedysi bol predpis, podľa ktorého sa dieťa považovalo za človeka až od prvého nádychu. Potrat bol teda možný aj v poslednom mesiaci. Takže potrat prebiehal tak, že sa umelo vyvolal predčasný pôrod, a dieťa skôr akoby sa stihlo nadýchnuť bolo utopené v kýbli (alebo ak chcete vedre). Spĺňalo to literu zákona...
Máme však právo na takúto vraždu, ešte k tomu voči niekomu, kto sa nemôže sám ubrániť?
Myslím, že pre tie, ktoré si dieťa nemôžu/nechcú nechať jestvujú aj iné alternatívy ako zabiť ho ešte vo svojom tele, čo každý ticho toleruje alebo nechať ho umrieť po tajnom pôrode, čo vyvolá zhrozenie národa a činnosť polície (ale aj pri jednom, aj pri druhom spôsobe zabíjame človeka, je to len vec techniky, smutné...).
Kto si chce zvoliť dobro a život vždy si môže nájsť cestu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles možno očakávať najskôr o dva týždne

Pre koronu zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.


Už ste čítali?